BERTHOUD - Wentylatory do opryskiwaczy sadowniczych FRUCTAIR

Wentylatory Nowa seria wentylatorów dla osiągnięcia większej wydajności Seria opryskiwaczy sadowniczych FRUCTAIR proponuje 2 modele wentylatorów (wentylator dla wersji TC oraz TCi Ti). Opryskiwacz FRUCTAIR TC jest dostępny z wentylatorem o tradycyjnym ciągu i średnicą Ø 840 mm. Natomiast opryskiwacze FRUCTAIR TCi oraz Ti są dostępne z wentylatorem o odwrotnym ciągu i średnicy Ø 90

titre de la fenêtre 

gros plan ventilation fructair

Nowa seria wentylatorów dla osiągnięcia większej wydajności

Seria opryskiwaczy sadowniczych FRUCTAIR proponuje 2 modele wentylatorów (wentylator dla wersji TC oraz TCi Ti). Opryskiwacz FRUCTAIR TC jest dostępny z wentylatorem o tradycyjnym ciągu i średnicą Ø 840 mm. Natomiast opryskiwacze FRUCTAIR TCi oraz Ti są dostępne z wentylatorem o odwrotnym ciągu i średnicy Ø 900 mm.

 

pulvérisateur FRUCTAIR 1000  BERTHOUD

Wentylator z tradycyjnym ciągiem, od tyłu

Opryskiwacz FRUCTAIR TC jest wyposażony w wentylator o tradycyjnym ciągu i o Ø 840mm.

Rozmieszczenie łopatek sprzyja warstwowemu przepływowi powietrza, a to poprawia dopływ powietrza do śmigła a więc i wydajność wentylatora.

Napęd jest zapewniony przez dwubiegową przekładnię multiplikacyjną (1630 obr./min. i 1944 obr./min.) z uproszczoną zmianą przełożenia. Mniejsza prędkość umożłiwia zmniejszenie wydatku powietrza, przydatne podczas oprysków przeprowadzanych na początku sezonu.

Śmigło zostało wykonane z materiału kompozytowego i charakteryzuje się jednocześnie małą bezwładnością oraz wysoką wydajnością dzięki 12 łopatkom zamontowanym pod kątem 45°.

Dyfuzor został wykonany z polietyleny, dzięki czemu unika się korozji.

Osłona (opcja) może być dodana z tyłu wentylatora, aby ograniczyć zasysanie pyłu i liści.

Wentylator z odwróconym ciągiem

Opryskiwacze FRUCTAIR TCi oraz Ti są wyposażone w wentylator z odwróconym ciągiem o Ø 900 mm, co zwiększa moc i wydajność wentylatora.

Zasysanie powietrza odbywa się od górny, z przodu, dzięki czemu unika się ponownego zasysania cieczy użytej do oprysku i liści. 

Rozmieszczenie łopatek w części zasysającej poprawia wydajność wentylatora.

Śmigło zostało wykonane z materiału kompozytowego, charakteryzuje się ono jednocześnie małym współczynnikiem bezwładności oraz wysoką wydajnością dzięki 12 łopatkom zamontowanym pod kątem 45°.

Dzięki układowi V Plus (opcjonalny dla modeu Ti), strumień powietrza wytworzony w dolnej części wentylatora jest częściowo przekierowany w górną część, w dwóch kierunkach ustawionych jak wskazówki zegara na godzinie 10:10. Układ V Plus działa w ten sposób jako prawdziwy wzmacniacz, który umożliwia wzmocnienie wydatku i prędkości strumienia powietrza na poziomie stref najgęstszej wegetacji i najbardziej oddalonej.

Przystawka AIRLINE (do opryskiwaczy FRUCTAIR TCi oraz Ti) jest przeznaczona do pracy w sadach z krzewami owocowymi o szerokości 4 do 6 metrów i do 4 metrów wysokości. Przystawka jest wyposażona w wentylator z odwróconym ciągiem, dzięki czemu unika się ponownego zasysania cieczy użytej do oprysku i liści.

pulvérisateur BERTHOUD FRUCTAIR 1000l