BERTHOUD - Spraytronic

Spraytronic Podczas oprysku, głównym problemem aktualnych rozwiązań jest ograniczenie zakresu prędkości roboczej, aby zagwarantować dobrą jakość oprysku. Oprócz tego, gdy krople są zbyt drobne pojawia się znoszenie a gdy są zbyt duże występuje ściekanie. Podczas pracy z wykorzystaniem zmiennego dawkowania na polach, poza ograniczeniem zakresu prędkości roboczej, następuje także ograniczenie zakresu dawkowania na danym polu. Aby rozwiązać te problemy

titre de la fenêtre 
 Isanet CMS
Enfants devant un pulvérisateur

 

Podczas oprysku, głównym problemem aktualnych rozwiązań jest ograniczenie zakresu prędkości roboczej, aby zagwarantować dobrą jakość oprysku. Oprócz tego, gdy krople są zbyt drobne pojawia się znoszenie a gdy są zbyt duże występuje ściekanie. Podczas pracy z wykorzystaniem zmiennego dawkowania na polach, poza ograniczeniem zakresu prędkości roboczej, następuje także ograniczenie zakresu dawkowania na danym polu.

Aby rozwiązać te problemy BERTHOUD proponuje w wyposażeniu opcjonalnym nowość przeznaczoną dla opryskiwaczy przyczepianych VANTAGE oraz opryskiwaczy samojezdnych RAPTOR, jest to system odcinania oprysku na każdym rozpylaczu z zadaną częstotliwością, obsługiwany za pomocą elektrozaworu.

 

SPRAYTRONIC, la pulvérisation fréquentielle

Koncepcja : wydatek, który zmienia się bezpośrednio na rozpylaczu

SPRAYTRONIC jest układem umożliwiającym zmianę wydatku z jednoczesnym zachowaniem ciśnienia a przez to również rozmiaru kropelek cieczy.

W zależności od prędkości jazdy, ustawiony dla każdego rozpylacza elektrozawór będzie odcinał oprysk. Stosunek między czasami otwarcia i zamknięcia zmienia się w zależności od zmiany prędkości, ze stałą częstotliwością. Mówiąc prościej, rozpylacz otwiera się i zamyka 20 razy na sekundę.

W ten sposób SPRAYTRONIC umożliwia zmianę dozowania rozpylacza o 70% i w konsekwencji prędkość w takich samych proporcjach, bez zmiany ciśnienia roboczego!

Rozpylacze pulsacyjne wyróżniają się również tym, że otwierają drogę do wykorzystania rozłączania oprysku i zmiennego dawkowania na każdym rozpylaczu.

 

Zalety, które są pewne : "Taki sam rozpylacz, na 3 bary i prędkości od 8 do 18 km/h"

Jeden rozpylacz wystarczy : nie ma konieczności posiadania dużej ilości rozpylaczy, gdyż wystarczy jeden rodzaj rozpylacza, który pokryje większość potrzeb, a to zmniejszy koszty eksploatacyjne.

Optymalna jakość : Nie ma skoków ciśnienia wynikającego ze zmiany rozpylacza, działanie jest możliwe na pożądanym ciśnieniu roboczym.

Standardowa głowica mocująca : Możliwe jest także wykorzystanie standardowej głowicy mocującej, co sprzyja zwiększeniu pola działania bez konieczności zmiany rozpylacza.

Możliwość rozłączania oprysku rozpylacz po rozpylaczu.

Odkryjcie technologię SPRAYTRONIC na filmie klikając tutaj.

pulvérisateur BERTHOUD automoteur RAPTOR