Bsafe Bsafe, innowacja dla bezpieczeństwa operatora i ochrony środowiska BERTHOUD zostało nagrodzone za swoje prace badawcze i rozwojowe na korzyść bezpieczeństwa operatora i ochrony środowiska podczas wystawy rolniczej SIMA w kategorii Innovation Awards 2015. Faza przygotowania cieczy roboczej stanowi etap największego zanieczyszczenia, Bsafe to bezpieczne urządzenie umożliwiające wprowadzenie środków do ochrony roślin

titre de la fenêtre 
 Isanet CMS
Bsafe, système d'incorporation sécurisée des produits phytosanitaires dans un pulvérisateur

 

Bsafe, innowacja dla  bezpieczeństwa operatora i ochrony środowiska

BERTHOUD zostało nagrodzone za swoje prace badawcze i rozwojowe na korzyść bezpieczeństwa operatora i ochrony środowiska podczas wystawy rolniczej SIMA w kategorii Innovation Awards 2015. 

Faza przygotowania cieczy roboczej stanowi etap największego zanieczyszczenia, Bsafe to bezpieczne urządzenie umożliwiające wprowadzenie środków do ochrony roślin w postaci płynnej bezpośrednio do opryskiwacza z oryginalnych pojemników z tymi środkami, a następnie ich efektywne oczyszczenie. 

Wprowadzenie różnych produktów i kompletne płukanie pojemników odbywa się bez kontaktu z operatorem i jego otoczeniem
. 

 

B safe, incorporation de produits phytosanitaires
Bsafe

 

Bsafe, uzupełniające rozwiązanie zabezpieczające w trakcie przygotowania cieczy do oprysku

Przygotowanie cieczy do oprysku stanowi 85% zanieczyszczeń i to właśnie podczas tej fazy ryzyko ich wystąpienia jest największe, gdyż jest to jedyny moment, w którym następuje bezpośredni kontakt ze skoncentrowanym produktem. Dzisiaj, aby ograniczyć ryzyko zanieczyszczenia, zalecane jest stosowanie odzieży ochronnej. Bsafe jest urządzeniem ograniczającym znane ryzyka zanieczyszczeń związanych z takimi kwestiami jak uszczelnienie zabrudzonego pojemnika, ryzyko przewrócenia się opakowania po otwarciu, wdychanie produktu, rozpryskiwanie produktu na operatora i wokół rozwadniacza, rozpryski powstające podczas płukania pojemnika.


 

 

Łatwość obsługi i bezpieczne wprowadzanie środków ochrony roślin

 

Urządzenie, wymagające ręcznej obsługi, składa się z czterech oddzielnych części, są to: rączka z uchwytem, lanca do płukania, zwężka Venturiego i dwa szybkozłącza. 

Urządzenie zostało przygotowane, by zapewnić połączenie z opryskiwaczami wyposażonymi w rozwadniacz, pozostawiając jednak operatorowi możliwość wykorzystania rozwadniacza. To rozwiązanie może być zamontowane na nowych lub już pracujących opryskiwaczach, wyróżnia się łatwością obsługi, ergonomią i dostosowaniem do większości pojemników ze środkami do oprysków dostępnymi na rynku. 

Zapraszamy do okrycia działania urządzenia Bsafe, wystarczy kliknac tutaj.

To urządzenie jest aktualnie w fazie testów wśród naszych rolników partnerów i jeszcze nie jest dostępne w sprzedaży.

solution Bsafe