BERTHOUD - Wentylator, wentylatory Berthoud

Wentylatory Pełna jakość oprysku BERTHOUD Prędkość powietrza jest kluczowym elementem efektywnego oprysku strumieniowego lub pneumatycznego. W przypadku oprysku pneumatycznego prędkość na poziomie przepustnicy rozdzielającej poniżej 300 km/h powoduje zjawisko skraplania się i pogarszania jakości mikronizacji. Układ wentylatora odgrywa więc tutaj ważną rolę. Wentylator musi dostarczyć wystarczającą ilość powi

titre de la fenêtre 
ventilation vigne

Pełna jakość oprysku BERTHOUD

Prędkość powietrza jest kluczowym elementem efektywnego oprysku strumieniowego lub pneumatycznego. W przypadku oprysku pneumatycznego prędkość na poziomie przepustnicy rozdzielającej poniżej 300 km/h powoduje zjawisko skraplania się i pogarszania jakości mikronizacji. Układ wentylatora odgrywa więc tutaj ważną rolę. Wentylator musi dostarczyć wystarczającą ilość powietrza na dużej prędkości przy jednoczesnym ograniczeniu zapotrzebowania mocy.

Wentylatory wirnikowe SPEEDAIR i SUPAIR Evolution rozwinięte przez BERTHOUD, które stanowią wyposażenie opryskiwaczy zawieszanych, półzawieszanych TWIST'AIR, przyczepianych WIN'AIR, i zestawów CRUIS'AIR do maszyn przeznaczonych do zbiorów winogron, wyróżniają się dzięki ich oryginalnej konstrukcji:

- Osłona polietylenowa w wylotami radialnymi w górnej części
- Śmigło o wysokiej wydajności
- Układ zamknięty

Łączą one wydatek i prędkość powietrza z wyjątkową wydajnością dzięki minimalnym stratom obciążenia. Przetestowane przez Instytut ITV

allient débit et vitesse d'air à un excellent rendement grâce à des pertes en charge minimales. Testées par l'ITV, dowiodły swoich osiągów, małego zapotrzebowania mocy oraz wyjątkowo cichej pracy.

ventilation
cage polyéthylène pour ventilation

Profilowana obudowa chroniąca przed korozją

Inżynierowie z biura projektów BERTHOUD zaprojektowani osłonę wykonaną z polietylenu dla wentylatorów SPEEDAIR i SUPAIR, kóra nie jest wrażliwa na korozję. Styczne wyloty w górnej części ograniczają straty obciążenia.

 

Śmigło o wysokiej wydajności

Dzięki śmigłu pracującemu w układzie zamkniętych, wentylatory SPEEDAIR i SUPAIR łączą moc, wydajność i cichą pracę. Średnica śmigła SPEEDAIR wynosi 560 mm, a w modelu SUPAIR Evolution wynosi 630 mm. 

Nowy wentylator SUPAIR Evolution został zaprojektowany, aby zapewnić większą efektywność w trudnych warunkach oprysku, zwłaszcza, gdy współpracuje z przystawkami pneumatycznymi VITIFLEX, VITISET lub VITIFIRST.

Blok wentylatora

Jakakolwiek będzie seria opryskiwaczy, bloki wentylatora zostały zaprojektowane z myślą o optymalnej integracji z ramą opryskiwacza, w taki sposób, aby uprzywilejować zwartą budowę i zwrotność zestawu.

W zależności od modelu (w zależności od ich budowy i uwzględniając wszystkie ograniczenia związane z integracją) zasysanie powietrza odbywa się od tyłu (tradycyjny ciąg) lub od przodu (odwrócony ciąg). W tym ostatnim przypadku unika się ponownego zassania cieczy, która mogłaby negatywnie wpłynąć na jakość oprysku i zwiększyć ryzyko związane z powstawaniem korozji oraz tworzeniem się osadów środków fitosanitarnych wewnątrz instalacji pneumatycznej. Wszystko zostało zaprojektowane, aby uzyskać maksymalną efektywność i uniwersalność.

pulvérisateur Cruis'air