BERTHOUD - Air Drive

Air Drive Odpowiedzieć na nowe wymagania stawiane opryskom Air Drive , jest rozwiązaniem rozwiniętym przez BERTHOUD, aby odpowiedzieć na wymaga

titre de la fenêtre 
airdrive, l'alternative aux panneaux récupérateurs

Odpowiedzieć na nowe wymagania stawiane opryskom

Air Drive, jest rozwiązaniem rozwiniętym przez BERTHOUD, aby odpowiedzieć na wymagania stawiane opryskom – zmniejszyć znoszenie cieczy, ochronić sąsiednie uprawy, ograniczyć ilość stosowanych środków – zapewniając jednocześnie jakość oprysku, komfort pracy, zwrotność i wydajność.

Air Drive to lance do oprysku strumieniowego stosowane w szerokich lub wąskich winnicach, w które mogą być wyposażone opryskiwacze BERTHOUD: opryskiwacze przyczepiane WIN'AIR oraz zestawy CRUIS'AIR przeznaczone do maszyn do zbioru winogron.

Zapraszamy do odkrycia opinii pana David MOTUT, hodowcy winorośli w Saint-Gervais (Gironde), Château Reignac de Tizac, we Francji, wystarczy kliknąć tutaj.

 

pulvérisateur BERTHOUD CRUIS'AIR

Zmniejszenie znoszenia i oszczędności produktu

Lance Air Drive mogą być wyposażone w rozpylacze inżektorowe, które umożliwiają zwiększenie rozmiaru kropel cieczy i w ten sposób zmniejszenia znoszenia. Posiadają oficjalną homologację, nadaną przez Ministerstwo Rolnictwa (we Francji) w zakresie zmniejszania stref nie ulegających opryskowi na brzegach pola i przy ujęciach wodnych.


Lance Air Drive umożliwiają zoptymalizować bezpośredni oprysk w ciągu całego sezonu, zmieniając wysokość pokrycia, wspomaganie strumieniem powietrza i rozmiar kropel w zależności od fazy rozwoju uprawy. W czasie kompletnego sezonu możliwe jest uzyskanie oszczędności rzędu 15 na produkcie oraz 20% na paliwie
.

Poręczność, elastyczność w zastosowaniu i jakość oprysku

Monoblokowe lance są ultra odporne na uderzenia i są przestawiane w zakresie 360°, belki rozsuwane teleskopowo, korekcja przechylenia, wspomaganie w prowadzeniu podczas pokonywania zakrętów przy wyjeździe z rzędu…Wyposażenia układu Air Drive zostały zaprojektowane dla uzyskania maksymalnej stabilności i komfortu w pracy. Zyskuje się na wydajności oraz elastyczności w zastosowaniu.

Lance Air Drive są wyposażone w dyfuzory z wbudowaną dyszą, które generują strumień powietrza zawierającego kropelki. Pozycja dyszy w stosunku do strumienia powietrza została określona w taki sposób, aby uzyskać jednorodne rozłożenie oprysku i maksymalną wysokość pokrycia. Strumień powietrza jest umieszczony wewnątrz rozpylacza w taki sposób, aby schwytać cały zestaw kropelek i w ten sposób ograniczyć ich znoszenie. Profil prędkości powietrza został zoptymalizowany, aby uzyskać prawdziwe wspomaganie powietrzem, umożliwiające efektywną penetrację liści i gron. Dodatkowo kierunek ustawienia dyfuzora powietrza umożliwia regulację kąta położenia dyszy
.