Regulacja EC TRONIC Maszyny | Wyposażenie REGULACJA EC TRONIC Sterowanie opryskiwaczem made in Berthoud Rozwinięty przez BERTHOUD komputer EC Tronic dysponuje szerokim, kolorowym ekranem 15 cm, grupującym informacje o dawce oprysku na hektar, mi

titre de la fenêtre 

Maszyny | WyposażenieREGULACJA EC TRONIC

 

Sterowanie opryskiwaczem made in Berthoud

Rozwinięty przez BERTHOUD komputer EC Tronic dysponuje szerokim, kolorowym ekranem 15 cm, grupującym informacje o dawce oprysku na hektar, mierzonym ciśnieniu, litrach cieczy zużytych do oprysku… EC Tronic jest wyposażony w technologię BUS CAN. Umożliwia sterowanie maksymalnie 15 sekcjami (8 sekcjami w wersji Hermes).

Seryjnie w wyposażeniu opryskiwaczy w wersji z elektrorozdzielaczami dostępny jest bezprzewodowy, wielofunkcyjny joystick E PILOT (dostępny tylko w BERTHOUD), który współpracuje z EC Tronic umożliwiając sterowanie funkcjami opryskiwacza, opryskiem w trybie sekwencyjnym, w promieniu 20 metrów dokoła centralnej konsoli.

EC Tronic jest wstępnie przygotowany do obsługi rozłączania sekcji oprysku z wykorzystaniem sygnału GPS przewodowo. Opcjonalnie może być wyposażony w podłączenie wykorzystujące gniazdo RS232 lub ISOBUS dla funkcji rozłączania sekcji i zmiennego dawkowania wykorzystującego sygnał GPS.

Regulacja wykorzystująca czujnik ciśnienia oferuje liczne zalety, takie jak większa precyzja (pomiar odbywa się najbliżej rozpylacza i jest bardziej miarodajny w przypadku małych ilości cieczy), odporność na zjawisko tworzenia się osadów i zapychania, brak konieczności stosowania kalibrowanych powrotów cieczy, mniejsza ilość czynności konserwacyjnych i możliwość wyłączania oprysku rozpylacz po rozpylaczu bez modyfikacji ustawień.

Wspomaganie sygnałem GPS dzięki pakietowi E-TECH

Komputer EC Tronic może być wyposażony (opcjonalnie) w konsolę E-TECH do obsługi funkcji prowadzenia, rozłączania sekcji i zmiennego dawkowania. Konsola, z ekranem obsługiwanym dotykowo, dysponuje ekranem o przekątnej 20,3 cm.