ELYTE

titre de la fenêtre 

Polowe | ELYTE ELYTE

 

Wydajność polowa, komfort pracy i bezpieczeństwo operatora

Bezpieczeństwo, komfort pracy, precyzja oprysku i szacunek dla środowiska spotykają się właśnie tutaj.
Opryskiwacz jest proponowany w 2 pojemnościami zbiornika głównego (1200 i 1600 litrów) oraz 4 rodzajami regulacji do wyboru (Autoregulator, DP CONTROL, DP TRONIC i EC TRONIC), może być wyposażony w belkę AXIALE lub w belkę ze składaniem do tyłu ALSR, ULYS lub ELYPSE.

Mogą Państwo również zoptymalizować rentowność opryskiwacza ELYTE doposażając go w zbiornik czołowy TANDEM i dysponować w ten sposób całkowitą pojemnością zbiornika sięgającą 1600 litrów.

 

 Tagi : Opryskiwacz zawieszany   Design   Panel BERLOGIC    Zwarta budowa    Podłączenia

 

I ELYTE, design w akcji 

 • Środek ciężkości opryskiwacza ELYTE jest umieszczony z przodu a sam opryskiwacz jest bardzo krótki, przez co minimalnie obciąża tylny podnośnik ciągnika
 • Zbiornik główny z polietylenu o wysokiej gęstości, pojemność 1200 lub 1600 litrów + 5%
 • Łatwe opróżnianie zbiornika głównego zbiornika za pomocą spustu w bocznym rowku
 • Zbiornik na wodę do płukania o pojemności 125 litrów (1200) lub 165 litrów (1600)
 • Zbiornik na wodę do mycia rąk o pojemności 16 litrów ze wspornikiem na pojemnik z płynnym mydłem
 • Łatwe przyczepianie dzięki automatycznemu zaczepowi w wyposażeniu seryjnym i wałek napędowy cardana z  dużym prześwitem
 • Łatwość składowania dzięki składanym stopom postojowym

I Ustawienia i oprysk

 • Łatwość przeprowadzenia ustawień dzięki panelowi BERLOGIC
 • Zbiornik rozwadniacza może być zasilany przez zewnętrzny układ pobierania cieczy. W ten sposób można wprowadzić produkty, opłukać rozwadniacz i pojemniki po środkach za pomocą czystej wody.
 • Mierniki poziomu cieczy NIVELEC i NIVOMATIC - dostępne opcjonalnie - umożliwiają zyskać na komforcie i precyzji odczytu dzięki wyświetlaniu objętości cieczy na wyświetlaczu urządzenia umieszczonego w kabinie ciągnika. Miernik poziomu cieczy NIVOMATIC umożliwia dodatkowo zaprogramować poziom napełnienia zbiornika, po którego osiągnięciu rozlegnie się sygnał dźwiękowy lub zaprogramować zatrzymanie napełniania.
 • Autonomia i wysoka wydajność polowa! ELYTE jest dostępny ze zbiornikiem czołowym TANDEM o pojemności 1000 litrów.

I Precyzyjny oprysk : dostępne regulacje

 • Autoregulator DPM : AUTOREGLEUR jest regulacją DPM (Wydatek cieczy proporcjonalny do prędkości obrotowej silnika). Ten system umożliwia utrzymanie stałej dawki/ha w zakresie tego samego włączonego biegu w ciągniku, jest precyzyjny dla zmian prędkości sięgających do 20%.
 • DP Tronic i EC Tronic : regulacje elektroniczne wykorzystujące czujniki ciśnienia. Oferują wiele zalet: wysoką precyzję (pomiar  ciśnienia odbywa się najbliżej rozpylacza i jest bardziej miarodajny w przypadku małych ilości cieczy), mniejsza ilość czynności konserwacyjnych, zamykanie oprysku na rozpylaczach bez modyfikacji ustawienia. Regulacja EC Tronic jest połączona z  bezprzewodowym joystickiem wielofunkcyjnym E Pilot (seryjnie w wersji ED, opcjonalnie dla wersji SEH). 

 

[ZBLIŻENIE] na belkę ELYPSE

 

 • Maksymalnie zwarta budowa : ELYTE z belką ELYPSE to tylne EKSKLUZYWNE składanie w kształcie wachlarza zmniejszające wymiary gabarytowe do przejazdów po drodze, zarówno w szerokości jak i w wysokości, przy jednoczesnej krótkiej budowie ograniczającej obciążenie tylnego podnośnika ciągnika.
 • Szerokość robocza i stabilność belki : Belka jest dostępna w szerokościach 24, 27, 28 i 30 metrów.
  Jej trójkątna struktura zapewnia solidność i sztywność, w połączeniu z zawieszeniem amortyzującym Axiale, belka zyskuje na wyjątkowej stabilności.
 • BOOM CONTROL : dla lepszego komfortu Waszej pracy, układ korzystający z automatycznego ustawienia wysokości belki (opcja)! SLANT CONTROL umożliwia automatyczne sterowanie wysokością belki i jej przechyleniem. TOTAL CONTROL steruje wysokością belki i kontroluje jej przechylenie.

 

 

 

Pojemność 1200 - 1600l
Dostępne belki - ALSR: 15, 16 18 m
- AXIALE: 20, 21 lub 24 m
- ULYS: 20, 21 m
- ELYPSE: 24, 27, 28 lub 30
Typ pompy

Tłokowa GAMA 101 l/min - 130 l/min lub 160 l/min

Pompa tłoczkowo-membranowa 235l/min

Regulacje DPM, DP Tronic lub EC Tronic
Rozdzielanie cieczy VEC (Zawory elektryczne)
Miernik poziomu cieczy

Zewnętrzny miernik poziomu cieczy z bezpośrednim odczytem seryjnie lub miernik poziomu cieczy bębenkowy, Nivelec, Nivomatic (z alarmem dźwiękowym lub z zatrzymaniem automatycznym napełniania) opcjonalnie